اخبار 
فتح‌الله‌زاده:با كره‌اي‌ها تسويه‌ حساب شخصي دارم
مديرعامل باشگاه استقلال از پرداخت چك شخصي 250 ميليوني براي آزادسازي يكي از بازيكنان اصلي تيمش پيش از سفر به تايلند خبر داد و گفت: به عشق استقلال اين كار را كردم اما در عوض يك بازيكن مرا ممنوع‌الخروج مي‌كند!

 
علي فتح‌الله‌زاده با تبريك موفقيت تيم فوتبال استقلال در رسيدن به نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا به مردم ايران و هواداران اين تيم، در گفت‌وگوي تفصيلي با ايسنا، در اين باره اظهار كرد: واقعيت اين است كه بچه‌هاي ما پارسال هم همينطور با غيرت و همدلي بالا كار كردند. با وجود كمبود امكانات اما همدلي و همراهي مجموعه استقلال با هم كه رابطه‌اي دوطرفه ميان ما وجود دارد باعث چنين نتيجه اي شد.

** در استقلال مربي داريم كه كنترل حاشيه‌ها را بلد است

وي افزود: ازطرفي ما مربي خوبي داريم كه علاوه بر توانايي‌هاي فني، در كنترل حاشيه‌هاي و كارهاي مديريتي تيم، كمك‌حال من است كه جا دارد از او تشكر ويژه كنم. همچنين ساير عوامل مجموعه استقلال چون معاونين، كارمندان و هيات مديره خوب كه تقسيم كار كرديم و هر كسي مسووليتي را برعهده گرفته همه و همه در اين موفقيت سهيم هستند. ما كارگر نابينايي در بخش مخابرات داريم كه بعد از هر پيروزي پيامك تبريك مي‌فرستد، يا پدرشهيد 70 ساله‌اي كه براي باشگاه كار مي‌كند و مدام پيگير موفقيت تيم است. بنده در اين نتيجه كمترين سهم را داشتم.

** يكي، دو روز ديگر به كره‌جنوبي مي‌روم

مديرعامل استقلال از سفر چند روز آينده‌اش به كره‌جنوبي براي بازي رفت تيمش با اف سي سئول خبر داد و تصريح كرد: پيروزي استقلال برابر بوريرام كه تيم قدرتمندي بود براي فوتبال ايران خوب است. حضور ما در جمع چهار تيم پاياني آسيا نشان داد تيم‌هاي ما بالاتر از امثال الهلال، الريان، بنيادكار و حتي برخي تيم‌هاي كره‌اي و ژاپني هستند. ان‌شاالله بنده يكي، دو روز ديگر به كره‌جنوبي سفر مي‌كنم تا كنار استقلال باشم. اگرچه آنها خودشان به خوبي از عهده امورات برمي‌آيند و نيازي به من ندارند اما مي روم تا اگر لازم باشد تلاش كنم كارها بهتر پيش برود.

** ممنوع‌الخروج بودنم را رفع كردم اما با آن بازيكن برخورد مي‌شود!

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اينكه مگر توسط يكي از بازيكنان سال‌هاي پيش استقلال ممنوع‌الخروج نشده بوديد، گفت: بله، آن بازيكن كار نادرستي انجام داد و بنده را ممنوع‌الخروج كرد و ما هم الان محدوديت را رفع كرديم اما اين زشتي كار آن بازيكن را رفع نمي‌كند. طبق قانون او نمي‌توانست شكايتش را به خارج از مجموعه فوتبال ببرد و فدراسيون فوتبال قطعا با او برخورد خواهد كرد. من از طريق فدراسيون مشغول پيگيري هستم تا اين بازيكن از كليه فعاليت‌هاي ورزشي محروم شود.

وي در واكنش به اينكه آيا اين بازيكن، محمد محمدي، دروازه‌بان سابق استقلال است نيز اظهار كرد: دوست ندارم از كسي اسم ببرم. هرچه بود كاري خوبي نبود. ما 3 سال است به اين بازيكن بدهكار هستيم، البته خودمان از اين موضوع ناراحتيم اما مجموعه‌اي از اتفاقات باعث شد بدهكار بمانيم و او نبايد طبق قانون چنين كاري انجام مي‌داد.

** چك شخصي 250 ميليوني دادم تا يكي از بازيكنان بتواند به تايلند برود

فتح‌الله‌زاده با بيان اينكه پيش از سفر استقلال به تايلند براي بدهي 250 ميليون توماني يكي از بازيكنان اصلي تيمش چك شخصي داده، در اين باره توضيح داد: چند روز قبل از سفر تيم به تايلند شخصي نزد من آمد و گفت فلان بازيكن نمي‌تواند تيم را در سفر تايلند همراهي كند! به او گفتم مگر از دست ما يا شخصي عصباني است؟ او گفت: خير، مشكل مالي دارد. وقتي علت را جويا شدم گفت كه چك 250 ميليون توماني دست يك نفر دارد و آن طلبكار به سراغش آمده است. وقتي پيگيري بيشتر كردم آن آقا در ازاي چك بازيكن ما چك باشگاه استقلال را هم قبول نداشت و فقط مي‌گفت چك شخصي فتح‌الله‌زاده را مي‌پذيرم!

** آن بازيكن اگر به تايلند نمي‌رفت شايد بوريرام را نمي‌برديم

وي ادامه داد: خب در اينجا آدم عاقل چه مي‌كند؟ كسي كه خودش ممنوع‌الخروج است و براي باشگاه متعلق به دولت كار مي‌كند و خودش هزار جور مشكلات دارد حاضر است چك شخصي‌اش را بدهد؟! اما من چون به استقلال عشق دارم با اين حال اين كار را كردم. آن بازيكن از نفرات اصلي تيم ما بود كه شايد اگر نمي‌رفت حتي مقابل بوريرام پيروز هم نمي‌شديم. من انجام اين كارها براي استقلال را دوست دارم. ما مديون استقلال هستيم.

مديرعامل استقلال با اشاره به اقدام بازيكني كه ممنوع‌الخروش كرده،‌ افزود: كار آن بازيكن خوب نبود. محدوديت من رفع شد اما من در تربيتم ياد گرفته‌ام به كسي بدي نكنم. اما طبق قانون پيگير برخورد با اين بازيكن هستم.

** با كره‌اي‌ها تسويه‌ حساب شخصي دارم!

مديرعامل استقلال در پاسخ به اينكه فكر مي‌كنيد تيم سئول براي انتقام شكست تيم ملي كشورش مقابل ايران در انتخابي جام جهاني، با انگيزه مضاعف به مصاف استقلال مي‌آيد، گفت: شايد اما ما هم براي تسويه حساب استقلال به ميدان مي‌رويم. چندين سال پيش استقلال با قبول شكست مقابل نماينده كره‌جنوبي در آسيا چهارم شد و الان يك تسويه حساب شخصي با آنها دارم. تيم ما برابر اف‌سي سئول با انگيزه بيشتري نسبت به بازي با بوريرام بازي خواهد كرد تا در همان ديدار رفت كار را تمام كرده و دل مردم را شاد كند.

** اميدوارم مقابل اف‌سي سئول روي دكل‌هاي آزادي هم تماشاگر بنشيند

وي در واكنش به اينكه استقلال معمولا هر وقت ميزبان بازي‌هاي برگشت بوده با حمايت تماشاگرانش عملكرد خوبي داشته نيز تصريح كرد: همينطور است. ما اميدواريم در بازي برگشت شاهد حضور 100 هزار نفر كه هيچ شاهد حضور 120 هزار نفر تماشاگر در استاديوم آزادي باشيم و ببنيم روي ديوارها، دكل‌ها و... هم ديگر جاي خالي پيدا نمي شود.

** بازگشت خسروحيدري به تهران كار درستي بود

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اينكه آيا بهتر نبود خسرو حيدري براي ادامه تمريناتش كنار تيم، همراه استقلال به كره‌جنوبي مي‌رفت، خاطرنشان كرد: برگشتن حيدري به نفع خودش و تيم بود. به هر حال انجام سفرهاي پي درپي براي هر بازيكني سخت است. وقتي در بازي رفت نيازي به او نبود و از طرفي پايش هم كمي اذيتش مي‌كرد، بهتر بود كه به تهران بيايد و برنامه‌هاي فيزيوتراپي را دنبال كند تا براي بازي برگشت به آمادگي خوبي برسد.

** شبكه خبر يك كار زشت و تاسف‌بار مثل شبكه‌هاي عربي انجام داد!

مديرعامل استقلال با انتقاد از صحبت‌هاي انتقادي يكي از برنامه‌هاي شبكه خبر نسبت به عملكرد استقلال مقابل بوريرام، گفت: كار شبكه خبر كار زشتي بود. وقتي تيمي كه نماينده ايران است مي‌برد و همه مردم خوشحال مي‌شوند چرا با چنين ادبياتي صحبت مي‌كنند. آيا بوريرام تيم ضعيفي بود؟ كار شبكه خبر درست مثل كار شبكه‌هاي عربي بود. رفتاري كه اين شبكه با استقلال داشت مثل رفتار شبكه‌هاي عربي با تيم ما بود. واقعا اين رفتار شبكه خبر زشت و تاسف‌آور است. اميدوارم مسوولان سازمان صداوسيما كه برخي شبكه‌هايشان برنامه‌هاي خوبي ساخته و از تيم‌هاي ايراني حمايت مي‌كنند، مواظب رفتار شبكه خبر باشند. بسياري از مردم ايران كه برنامه را مي‌ديدند با تماس تلفني يا ارسال پيامك به باشگاه استقلال به شدت از اين اقدام گله كردند. اين كار براي تلويزيون ايران خوب نيست. من متن پيام‌هاي مردمي را افشا نمي‌كنم اما اسناد و مداركش موجود است و اگر مسوولان خواستند تحويل‌شان مي‌دهم.

** موفقيت استقلال را به پرويز مظلومي هم تبريك مي‌گويم

فتح‌الله‌زاده با تبريك موفقيت استقلال به پرويز مظلومي و تشكر از وي بخاطر موضع‌گيري‌ حمايتي‌اش از استقلال و كادر فني اين تيم، در اين باره اظهار كرد: من با استقلالي‌ها زندگي كردم. آنها به هم محبت دارند اما يك وقت‌هايي برخي رسانه‌ها پيازداغ حرف‌هايي كه اين‌ها درباره هم مي‌زنند را زياد مي‌كنند. مظلومي از مربيان خوب استقلال بوده و من علاوه بر تبريك موفقيت استقلال، تبريك ديگري هم بخاطر سرمربيگري‌اش در تيم مس كرمان به او مي‌گويم. مظلومي اگرچه كار سختي در مس دارد اما بخاطر علاقه‌اي كه به مردم كرمان داشت اين مسووليت را پذيرفت و برايش آرزوي موفقيت دارم. او از خانواده استقلال است و همه ما كنار هم فضاي صميمانه‌اي داريم.

** فدراسيون تا فينال آسيا براي استقلال 4 روز يكبار بازي نگذارد

مديرعامل باشگاه استقلال همچنين از فدراسيون و سازمان ليگ خواست تا در برنامه‌ريزي مسابقات داخلي، به استقلال نگاه ملي داشته باشد و اضافه كرد: اگر استقلال بتواند به فينال ليگ قهرمانان برسد براي فوتبال ايران ارزشمند است. همچنين قهرماني در آسيا كاري است كه شايد هر 20 سال يكبار اتفاق بيافتد. الان ديگر بحث استقلال نيست بلكه بحث فوتبال ملي ماست. اميدوارم در مسير رسيدن به فينال اين رقابت‌ها، شاهد برگزاري بازي‌هاي فشرده و چهار روز يكبار براي استقلال نباشيم تا بازيكنان بتوانند ريكاوري خوبي داشته باشند.
۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵
 

 تلفن خدمات : 77222811-021         تلفن روابط عمومي  : 77222811-021          پشتيباني sms  و سايت: 77222811-021 داخلي ۱۳۰       شماره پيام كوتاه :  2000416

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز خدمات طلایی IKA (خدمات پس از فروش دزدگیر MAGICAR) می باشد.