اخبار 
مروري بر هفته دوم ليگ برتر فوتبال
مسابقات هفته دوم ليگ برتر در روزهاي پنج‌شنبه و جمعه برگزار مي‌شود كه در حساس‌ترين بازي استقلال ميزبان سپاهان است.
 
 
هفته دوم ليگ برتر در روزهاي پنج‌شنبه و جمعه برگزار مي‌شود. اين هفته شاهد برگزاري يك سوپر جام غير رسمي بين استقلال( قهرمان ليگ دوازدهم) با سپاهان ( قهرمان جام حذفي) هستيم. همچنين دو دربي ديدني در انزلي و تبريز برگزار مي‌شود. به گزارش فارس، نگاهي به هشت بازي اين هفته مي‌اندازيم؛

*سايپا - راه آهن؛ به دنبال اولين برد

هر دو تيم در هفته اول ليگ مساوي گرفته‌اند و در اين هفته قطعا به دنبال برد هستند. بخصوص تيم سايپا كه در خانه‌اش بازي مي‌كند و هفته گذشته در لحظات پاياني سه امتياز را در ديدار با داماش از دست داد.

راه آهن هم مقابل تيم 10 نفره مس در تهران متوقف شد. دو تيم چهره‌هاي سرشناس زيادي ندارند و بيشتر بازيكنان جوان، با انگيزه و جوياي نام بازي مي‌كنند البته در تيم سايپا ابراهيم صادقي و كيانوش رحمتي دو هافبك و چهره تاثيرگذارند و در تيم راه آهن هم امين منوچهري مهاجمي است كه مي‌تواند معادلات را برهم بزند. البته دانش فني و تجربه دو سرمربي را نبايد ناديده گرفت. منصور ابراهيم‌زاده مربي راه آهن سال‌ها در ليگ برتر ايران حضور موفقي داشته ولي انگين فيرات سرمربي سايپا خيلي تجربه موفقي در ليگ ايران نداشته است.

*مس كرمان - استقلال خوزستان؛ نبرد پيرترين مربي با ويسي جوان

به نظر مي‌رسد با انتخاب محمود ياوري به عنوان سرمربي جديد مس آرامش به فوتبال كرمان بازگشته است. اين مربي با تجربه مي‌خواهد با يك پيروزي خانگي دوباره تماشاگران كرماني را با مس آشتي بدهد. استقلال خوزستان هم يكي از مربيان جوان ليگ را در اختيار دارد. ويسي در اين فصل البته برخلاف گذشته به سراغ بازيكنان با تجربه رفته است و يك تيم باتجربه در اختيار دارد.

اين بازي مي‌تواند نبرد ستاره‌هاي گلزن ليگ باشد. ميلاد ميداودي در استقلال و ادينهوي برزيلي در مس كه قرار است اين هفته اولين بازي‌اش را در ليگ برتر انجام بدهد.

*ملوان - داماش ؛ دربي گيلان با اولين مربي خارجي انزلي

دربي گيلان به اندازه دربي پايتخت هيجان، كري‌خواني و جنجال پيش از بازي دارد و نتيجه اين بازي براي فوتبالدوستان گيلاني بسيار مهم است. اما اين دربي يك نكته منفي هم دارد و آن بد و بيراه‌هايي است كه تماشاگران دو تيم ملوان و داماش در جريان بازي به يكديگر نثار مي‌كنند. اين بازي هم مثل ديدار استقلال و پرسپوليس خيلي از قواعد فني پيروي نمي‌كند و تيمي كه بتواند از نظر روحي و رواني برتر باشد مي‌تواند پيروز مسابقه باشد. دربي گيلان يك ويژگي منحصر به فرد هم دارد اينكه براي اولين بار يك مربي خارجي هدايت ملوان را برعهده دارد. دراگان اسكوكيچ اولين خارجي در فوتبال انزلي است كه اين دربي را تجربه مي‌كند. ملوان هفته گذشته برابر صباي قم شكست خورد و داماش هم در خانه يك امتياز از سايپا گرفت. نتيجه اين دربي مي‌تواند براي مربي پيروزي ضمانت بقا حداقل تا چند هفته اول ليگ را در پي داشته باشد.

*تراكتورسازي - گسترش فولاد؛ دربي قرمز و آبي در تبريز

اين اولين دربي تبريزي است كه بين اين دو تيم برگزار مي شود. گسترش فولاد در اين فصل به ليگ برتر صعود كرده است. هر دو تيم در هفته اول برابر استقلال و پرسپوليس شكست خورده‌اند و در اين هفته براي جبران ناكامي به ميدان مي‌آيند. گسترش فولاد البته بعد از شكست جنجال زيادي در فوتبال ايران به پا كرد و رسول خطيبي بازيكن - سرمربي اين تيم مدعي تماس مسئولان استقلال با يكي از بازيكنانش شد. در آن سوي ميدان هم بازيكنان تراكتورسازي از قضاوت محسن قهرماني گلايه مند بودند. اين هفته نبرد مجيد جلالي با رسول خطيبي ديدني است البته مسئولان سازمان ليگ اعلام كرده‌اند خطيبي مدرك مربيگري لازم براي سرمربيگري در ليگ برتر را ندارد. بايد ديد آقا معلم( لقب مجيد جلالي) برابر يك مربي- بازيكن جوان چه كاري انجام مي‌دهد و آيا مي‌تواند اولين بردش را با تراكتورسازي جشن بگيرد. در دربي تبريز هم دو تيم قرمز و آبي پوش هستند. تراكتورسازي قرمز مي‌پوشد و گسترش فولادي‌هاي آبي‌پوش هستند.

*استقلال - سپاهان؛ سوپرجام غير رسمي

اين بازي سوپرجام غير رسمي فوتبال ايران است. جايي كه استقلال قهرمان ليگ به مصاف قهرمان جام حذفي مي‌رود. اگرچه در پايان اين بازي فينال‌گونه به تيم برنده جامي اهدا نمي‌شود اما قطعا برنده بازي مي‌تواند خودش را قهرمان سوپر جام غير رسمي ايران بداند.

قلعه‌نويي و كرانچار به خوبي با افكار تاكتيكي يكديگر آشنا هستند و در ميدان هم جمعي از بهترين بازيكنان ايران حضور دارند كه در اين ميان حضور مجتبي جباري هافبك ناراضي استقلال كه اين فصل به سپاهان آمده چهره ويژه‌اي است. جباري بعد از بيانيه تندي كه باشگاه استقلال عليه او صادر كرد ترجيح داد به سپاهان برود. شماره هشت شاكي استقلال، روز گذشته نيز حرف‌هاي تندي عليه فتح‌الله‌زاده مديرعامل اين باشگاه بر زبان آورد با اين حال گفته كه اگر موفق به گلزني به استقلال بشود شادي نخواهد كرد و قبل از بازي نيز به سمت امير قلعه‌نويي سرمربي استقلال خواهد رفت. جباري مرد اول اين سوپر جام است چه بتواند خوب بازي كند و تيم سابقش را شكست بدهد چه استقلالي‌ها بتوانند اين بازيكن را مهار كنند و اجازه درخشش در ميانه ميدان را به او ندهند. البته آرش افشين مهاجمي كه در نقل و انتقالات با استقلالي‌ها مذاكرات ناموفقي داشت را هم نبايد ناديده گرفت. همكاري او و جباري مي‌تواند براي استقلال خطرناك باشد آْبي‌پوشان هم بازيكنان تاثيرگذاري مثل آرش برهاني، فرهاد مجيدي، محمد قاضي، سياوش اكبرپور و مهدي رحمتي دارند. ضمن اينكه آبي‌پوشان اكنون در جمع هشت تيم برتر آسيا قرار دارند و در اين فصل به دنبال ستاره سوم خود در آسيا هستند بنابراين چنين تيمي بايد بتواند در حضور تماشاگرانش از پس سپاهان بربيايد و اولين باخت را به زردپوشان تحميل كند.

*نفت تهران - صباي قم؛ نبرد دوپرسپوليسي در ورزشگاه تقريبا خالي

نفت تهران هفته گذشته يك برد خارج از خانه برابر فجرسپاسي به دست آورد تا يحيي گل‌محمدي ليگ را با برد شروع كند. سرمربي سابق پرسپوليس در اين هفته بايد مقابل يك پرسپوليسي ديگر يعني محمد مايلي‌كهن قرار بگيرد. مايلي‌كهن هم ليگ را با صبا با پيروزي مقابل ملوان آغاز كرد. اين بازي قطعا يكي از كم‌تماشاگرترين بازي‌هاي فصل خواهد بود زيرا نفت تهران با وجود قدمت زيادش در فوتبال ايران نتوانسته تماشاگر زيادي را به خود جلب كند. صباي قم هم در تقريبا همين شرايط را دارد. بخصوص اينكه بازي همزمان با ديدار پرسپوليس و ذوب آهن است. نبرد دو پرسپوليسي قديمي در ورزشگاه تقريبا خالي از تماشاگر از نظر فني شايد جذاب باشد.

*فولاد خوزستان - فجرسپاسي؛ فركي به دنبال اولين برد پيرواني به دنبال امتياز

فولاد و فجر بازندگان هفته اول ليگ در اين بازي به دنبال موفقيت هستند. حسين فركي كه در اين فصل تيمش را بايد در ليگ قهرمانان آسيا هم به ميدان بفرستد قطعا از اين بازي خانگي سه امتياز مي‌خواهد اما براي تيم جوان فجرسپاسي گرفتن يك امتياز هم در اهواز موفقيت محسوب مي‌شود. به ويژه اينكه غلامحسين پيرواني سرمربي اين تيم در اولين هفته ليگ با نامهرباني تماشاگران شيرازي روبه‌رو شد.

*ذوب آهن - پرسپوليس؛ برد دوم سرخپوشان؟

ذوب آهن با لوكا بوناچيچ ليگ را با شكست مقابل استقلال خوزستان آغاز كرد و اكنون لوكا مي‌خواهد انتقام باخت به استقلال را از پرسپوليس بگيرد! علي دايي و پرسپوليس هم كه با شعار قهرماني وارد ليگ برتر شده‌اند قطعا مي‌خواهند از اصفهان سه امتياز براي هواداران بي‌شمارشان سوغات بياورند. همين مسئله كه هر دو تيم به دنبال برد هستند نويد‌بخش يك بازي زيبا و ديدني خواهد بود. دو تيم يك تفاوت فني بزرگ هم دارند. بوناچيچ مدعي است كه باشگاه فقط 20 درصد بازيكنان مورد نظرش را جلب كرده و بقيه بازيكنان با اين باشگاه قرارداد داشته‌اند اما علي دايي تمامي بازيكنان پرسپوليس را خودش انتخاب كرده است. هواداران پرسپوليس از دايي انتظار دومين برد متوالي را دارند.

برنامه هفته دوم ليگ برتر به شرح زير است؛

*پنجشنبه دهم مرداد

ملوان – داماش ساعت 22 ، ورزشگاه انزلي

مس – استقلال خوزستان، ساعت 22، ورزشگاه امام علي (ع) كرمان

سايپا – راه آهن، ساعت 22، ورزشگاه انقلاب كرج

استقلال - سپاهان ساعت 22 در ورزشگاه آزادي

تراكتورسازي تبريز- گسترش فولاد تبريز

*جمعه يازدهم مرداد

فولاد خوزستان - فجرسپاسي ، ساعت 22، ورزشگاه تختي اهواز

نفت تهران – صبا، ساعت 22 ، ورزشگاه دستگردي تهران

ذوب آهن - پرسپوليس ورزشگاه فولاد شهر ساعت22
۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۳
 

 تلفن خدمات : 77222811-021         تلفن روابط عمومي  : 77222811-021          پشتيباني sms  و سايت: 77222811-021 داخلي ۱۳۰       شماره پيام كوتاه :  2000416

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز خدمات طلایی IKA (خدمات پس از فروش دزدگیر MAGICAR) می باشد.