اخبار 
مدل هاچ بك تيبا عرضه مي شود
دكتر نظري ، مدير ارتباطات گروه خودروسازي سايپا ، از ارزيابي ها در خصوص توليد تيبا با مدل هاچ بك و فيس ليفت در سالهاي آتي خبر داد

دكتر نظري ، مدير ارتباطات گروه خودروسازي سايپا ، در مراسم بازديد جمعي از خبر نگاران از سايت توليد خودرو سبك سايپا كاشان از توجه ويژه مهندس پوستين دوز دوز مديرعامل گروه خودروسازي سايپا به اين مجموعه خبر داد و گفت : گزارش فعاليت عظيم شركت سايپا كاشان بايد به اطلاع عموم برسد ضمن آنكه اميد مي رود با همكاري هر چه بيشتر سيستم بانكي با مجموعه هاي خودروسازي شاهد پيشرفت و توسعه هر چه بيشتر اين صنعت در كشور باشيم.
در ادامه اين مراسم مهندس سوري مدير مالكيت امور سهام شركت سايپا از پذيرش شركت سايپا كاشان در فرا بورس خبرداد و گفت : با توجه به پتانسيل هاي موجود و شفافيت سوددهي شركت سايپا كاشان اين شركت به عنوان سيزدهمين شركت از مجموعه گروه خودروسازي سايپا به شمار مي آيد كه در بورس پذيرفته شده است . از اين رو اميد مي رود عرضه و فروش سهام اين شركت با استقبال قابل توجهي روبرو شد ضمن آنكه اين شركت سومين شركت به لحاظ سرمايه در ميان گروه خودروسازي سايپا قلمداد مي شود. مهندس ستار در ادامه در خصوص ويژگي هاي سالن بدنه ، رنگ و مونتاژ و روتوش گفت : سالن بدنه با 22 هزار مترمربع مساحت و بهره گيري از بالاترين سطح اتوماسيون در ميان خطوط توليد خودرو ايراني خط توليد كامل رباتيك تيبا و پرايد را دراختيار دارد.
همچنين در اين گزارش مسئول سالن رنگ سايپا كاشان ويژگيهاي سالن رنگ خودروسازي سايپا كاشان را اينگونه عنوان كرد و افزود: اين سالن در 3طبقه و به مساحت 000/ 50 مترمربع طراحي و احداث شده كه طراحي آن توسط شركت هاي اروپايي و مديريت ساخت و نصب تجهيزات توسط شركتهاي ايراني و متخصصان گروه سايپا انجام شد ضمن آنكه استفاده از تكنولوژي پايه آب در اين شركت به دليل اهتمام جدي گروه سايپا از ضربه زدن از اين رهگذر به محيط زيست جلوگيري نموده است.
مهندس كرباسي افزود: سالن مونتاژ اين كارخانه در مساحتي بالغ بر 23000مترمربع و سالن روتوش با مساحت 10800مترمربع از منعطف ترين خطوط براي توليد مدلهاي مختلف خودرو در ايران از سيستمهاي الكترونيكي انتقال بدنه يا ems برخوردار است و همچنين اين شركت با بهره گيري از خطوط توليد رباتيك و بالاترين سطوح اتوماسيون در ميان خطوط توليد خودرو در كشور ، قابليت توليد 150هزار دستگاه انواع خودروهاي سواري را درسال باقابليت صادرات داراست كه طبق ارزيابي ها در سال 91 قطعاً افزايش خواهد داشت.
وي از ارزيابي ها در خصوص توليد تيبا با مدل هاچ بك و فيس ليفت در سالهاي آتي خبر داد و گفت: خوشبختانه مشكل خاصي در رابطه با تامين قطعات توليد داخل براي خودرو تيبا وجود نداشته و تنها بخشي از قطعات كه از طريق واردات تامين مي شد و به علت وجود برخي تحريم ها دريك برهه با مشكل مواجه شد ضمن آنكه در خصوص تحويل به روز خودرو تيبا دايره فروش گروه خودروسازي سايپا پاسخگو خواهد بود.
همچنين مهندس جعفريان مسئول توليد سايپا كاشان در خصوص اينكه تا پايان شهريور تنها 14 هزار و 500 دستگاه خودرو در اين شركت توليد شده آيا تا پايان سال سايپا كاشان قادر به عمل به تعهد 150هزار دستگاهي خود خواهد بود و آيا قيمت تمام شده محصول تغيير خواهد كرد يا خير گفت : قطعاً در نيمه دوم سال توليد با افزايش بيشتري همراه مي شود زيرا به دليل انعطاف پذيري خطوط توليد اين شركت امكان جابجائي خطوط توليد از پرايد به تيبا به راحتي امكان پذير است و اميد مي رود در سال91 طبق ارزيابي ها اين ميزان افزايش يابد و تصميم گيري در خصوص قيمت نهايي توليدات تنها با مركز تصميم گيري سايپا خواهد بود. مهندس جعفريان در پايان از بررسي گريد انرژي تيبا در سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي خبر داد.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۱۳
 

 تلفن خدمات : 77222811-021         تلفن روابط عمومي  : 77222811-021          پشتيباني sms  و سايت: 77222811-021 داخلي ۱۳۰       شماره پيام كوتاه :  2000416

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز خدمات طلایی IKA (خدمات پس از فروش دزدگیر MAGICAR) می باشد.