اخبار 
مدل هاچ بک تیبا عرضه می شود
دکتر نظری ، مدیر ارتباطات گروه خودروسازی سایپا ، از ارزیابی ها در خصوص تولید تیبا با مدل هاچ بک و فیس لیفت در سالهای آتی خبر داد

دکتر نظری ، مدیر ارتباطات گروه خودروسازی سایپا ، در مراسم بازدید جمعی از خبر نگاران از سایت تولید خودرو سبک سایپا کاشان از توجه ویژه مهندس پوستین دوز دوز مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به این مجموعه خبر داد و گفت : گزارش فعالیت عظیم شرکت سایپا کاشان باید به اطلاع عموم برسد ضمن آنکه امید می رود با همکاری هر چه بیشتر سیستم بانکی با مجموعه های خودروسازی شاهد پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر این صنعت در کشور باشیم.
در ادامه این مراسم مهندس سوری مدیر مالکیت امور سهام شرکت سایپا از پذیرش شرکت سایپا کاشان در فرا بورس خبرداد و گفت : با توجه به پتانسیل های موجود و شفافیت سوددهی شرکت سایپا کاشان این شرکت به عنوان سیزدهمین شرکت از مجموعه گروه خودروسازی سایپا به شمار می آید که در بورس پذیرفته شده است . از این رو امید می رود عرضه و فروش سهام این شرکت با استقبال قابل توجهی روبرو شد ضمن آنکه این شرکت سومین شرکت به لحاظ سرمایه در میان گروه خودروسازی سایپا قلمداد می شود. مهندس ستار در ادامه در خصوص ویژگی های سالن بدنه ، رنگ و مونتاژ و روتوش گفت : سالن بدنه با 22 هزار مترمربع مساحت و بهره گیری از بالاترین سطح اتوماسیون در میان خطوط تولید خودرو ایرانی خط تولید کامل رباتیک تیبا و پراید را دراختیار دارد.
همچنین در این گزارش مسئول سالن رنگ سایپا کاشان ویژگیهای سالن رنگ خودروسازی سایپا کاشان را اینگونه عنوان کرد و افزود: این سالن در 3طبقه و به مساحت 000/ 50 مترمربع طراحی و احداث شده که طراحی آن توسط شرکت های اروپایی و مدیریت ساخت و نصب تجهیزات توسط شرکتهای ایرانی و متخصصان گروه سایپا انجام شد ضمن آنکه استفاده از تکنولوژی پایه آب در این شرکت به دلیل اهتمام جدی گروه سایپا از ضربه زدن از این رهگذر به محیط زیست جلوگیری نموده است.
مهندس کرباسی افزود: سالن مونتاژ این کارخانه در مساحتی بالغ بر 23000مترمربع و سالن روتوش با مساحت 10800مترمربع از منعطف ترین خطوط برای تولید مدلهای مختلف خودرو در ایران از سیستمهای الکترونیکی انتقال بدنه یا ems برخوردار است و همچنین این شرکت با بهره گیری از خطوط تولید رباتیک و بالاترین سطوح اتوماسیون در میان خطوط تولید خودرو در کشور ، قابلیت تولید 150هزار دستگاه انواع خودروهای سواری را درسال باقابلیت صادرات داراست که طبق ارزیابی ها در سال 91 قطعاً افزایش خواهد داشت.
وی از ارزیابی ها در خصوص تولید تیبا با مدل هاچ بک و فیس لیفت در سالهای آتی خبر داد و گفت: خوشبختانه مشکل خاصی در رابطه با تامین قطعات تولید داخل برای خودرو تیبا وجود نداشته و تنها بخشی از قطعات که از طریق واردات تامین می شد و به علت وجود برخی تحریم ها دریک برهه با مشکل مواجه شد ضمن آنکه در خصوص تحویل به روز خودرو تیبا دایره فروش گروه خودروسازی سایپا پاسخگو خواهد بود.
همچنین مهندس جعفریان مسئول تولید سایپا کاشان در خصوص اینکه تا پایان شهریور تنها 14 هزار و 500 دستگاه خودرو در این شرکت تولید شده آیا تا پایان سال سایپا کاشان قادر به عمل به تعهد 150هزار دستگاهی خود خواهد بود و آیا قیمت تمام شده محصول تغییر خواهد کرد یا خیر گفت : قطعاً در نیمه دوم سال تولید با افزایش بیشتری همراه می شود زیرا به دلیل انعطاف پذیری خطوط تولید این شرکت امکان جابجائی خطوط تولید از پراید به تیبا به راحتی امکان پذیر است و امید می رود در سال91 طبق ارزیابی ها این میزان افزایش یابد و تصمیم گیری در خصوص قیمت نهایی تولیدات تنها با مرکز تصمیم گیری سایپا خواهد بود. مهندس جعفریان در پایان از بررسی گرید انرژی تیبا در سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی خبر داد.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۱۳
 

 تلفن خدمات : 77222811-021         تلفن روابط عمومی  : 77222811-021          پشتیبانی sms  و سایت: 77222811-021 داخلی ۱۳۰       شماره پیام کوتاه :  2000416

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز خدمات طلایی IKA (خدمات پس از فروش دزدگیر MAGICAR) می باشد.